Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
MessageReportBlock
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

 

News

 

2010 Results - Hershey's Track & Field Games - Oregon State Finals

Published by
RunnerSpace   on Jul 16 2010, 01:00 AM

EVENT: 50 M Dash  AGE DIVISION: Boys 9-10 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            LaCOSTE, PIERCE     BROWNSVILLE     7.58     7.56           1
            SEIDEL, WYATT     COBURG     7.91     7.81           2
            BURGESS, MATTHEW     JUNCTION CITY     7.71     7.84           3
            WESTERHOLM, PAYTON     GEARHART     7.86     7.87           4
            WATSON, BEN     EUGENE     8.10     7.93           5
            FERGUSON, JACK     EUGENE     7.88     7.97           6
            OTTO, JAMES     BEND     8.17     8.01           7
            MARKS, AUBREY     EUGENE     8.01     8.20           8
            YOUNGBLOOD, HUNTER     ONTARIO     8.18                  
            BURGHER, MATTHEW     WARRENTON     9.20                  
            MIDDLEBROOK, LUCAS     POWERS     9.21                  
            BRATLAND, ADAM     ROSEBURG     DNF                  

EVENT: 100 M Dash  AGE DIVISION: Boys 9-10 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            LaCOSTE, PIERCE     BROWNSVILLE     14.94     14.78           1
            JESKEY, GRIFFIN     EUGENE     15.16     15.23           2
            TEUBNER, ALEXANDER     SEASIDE     15.23     15.38           3
            GOGGIN, BRYCE     EUGENE     15.82     15.76           4
            MARKS, AUBREY     EUGENE     15.69     15.77           5
            ANDERLIE-HIGBEE, WYATT     EUGENE     15.92     15.82           6
            MYERS, HENRY     PORTLAND     16.05     15.93           7
            KAMESHIGE, ETHAN     ONTARIO     15.99     16.22           8
            OTTO, JAMES     BEND     16.56                  
            BURGHER, MATTHEW     WARRENTON     19.46                  
            IBARRA, BRENDAN     ROSEBURG                        
            JOHNSON, MARCUS     EUGENE                        
            NEHER, MICHAEL     EUGENE                        
            LIVINGSTON, GRAYSON     ELGIN                        
            SANDOVAL, ELIAS     HERMISTON                        

EVENT: 200 M Dash  AGE DIVISION: Boys 9-10 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            SIBONY, RAFAEL     SEASIDE     32.02     30.77           1
            SVENTEK, PEYTON     BEND     32.65     33.23           2
            GAVROS, RA'SHAUN     PORTLAND     33.49     33.63           3
            HEMMELE, BRIAN     ALBANY     33.09     33.92           4
            PRUETT, KODY     EUGENE     33.29     33.92           4
            SEIDEL, WYATT     COBURG     33.03     34.03           6
            ANDERLIE-HIGBEE, WYATT     EUGENE     33.57     34.56           7
            FORSYTH, SETH     ONTARIO     33.96     35.04           8
            KNOX, BRYSON     ROSEBURG     34.19                  
            CHRISTENSEN, REMINGTON     PENDLETON     35.59                  
            TIRADO, CHRISTIAN     WARRENTON     38.92                  
            EUSTIS, COLE     EUGENE     39.74                  

EVENT: 400 M Dash  AGE DIVISION: Boys 9-10 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            ROGERS, HENRY     BEND           1:11.83           1
            SIBONY, RAFAEL     SEASIDE           1:12.66           2
            MYERS, HENRY     PORTLAND           1:14.85           3
            GOGGIN, BRYCE     EUGENE           1:14.85           3
            WATSON, BEN     EUGENE           1:15.39           5
            GRAFIADA, ANDREW     ROSEBURG           1:15.44           6
            FUJI, KAI     EUGENE           1:15.47           7
            MAZZIOTTI, GRAYSON     EUGENE           1:16.01           8
            BURGESS, MATTHEW     JUNCTION CITY           1:16.78            
            WAHL, LOGAN     ADAMS           1:20.44            
            HEMMELE, BRIAN     ALBANY           1:21.07            
            DECARLI, CODY     BAKER           1:21.69            
            HUTTON, HUNTER     BANDON           1:26.75            
            TIRADO, CHRISTIAN     WARRENTON           1:32.92            
            LIVINGSTON, GRAYSON     ELGIN                        

EVENT: 4 X 100 Meter Relay  AGE DIVISION: Boys 9-10 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            SPARKS, HUNTER; IBARRA, BRENDAN; SEELY, KADEN; GRAFIADA, ANDREW     ROSEBURG           1:07.91           1
            TEUBNER, ALEXANDER; WESTERHOLM, PAYTON; JOHNSON, BEAU; SIBONY, SAMSON     WARRENTON, GEARHART           1:09.81           2
            McLROY,KALANI; JACKSON, CALVIN; IBARRA, HUNTER; GAVROS, RASHAUN     PORTLAND           1:12.70           3
            SIEBERT, CONNOR; REDDING, CAMERON; MONROE, LIAM; MARKS, AUBREY     EUGENE           1:13.57           4
            TIRADO, CHRISTIAN; BJORK ,JUSTICE; BURGHER, MATTHEW; MOSS, TAREN     WARRENTON           1:22.80           5

EVENT: 50 M Dash  AGE DIVISION: Girls 9-10 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            WILSON, CRYSTAL     ROSEBURG     7.74     7.72           1
            JACOBS, GRACEE     VALE     7.87     7.74           2
            WILSON, McKENNA     COQUILLE     8.02     7.87           3
            HADLEY, TAYLYN     BEND     8.13     7.91           4
            BUCHOLTZ, MAKENA     EUGENE     8.17     8.08           5
            SLAUGHTER, DESCINDA     EUGENE     8.06     8.09           6
            SCHEIBNER, SIERRA     ATHENA     8.29     8.18           7
            CHRISTENSON, MADDISON     LEBANON     8.40     8.18           8
            MILLER-SKOOG, EMMA     EUGENE     8.58                  
            SCHMITT, PIPER     PORTLAND     8.60                  
            NESBITT, KAYLA     EUGENE     8.77                  
            VERHELST, ELIZABETH     UNION     8.94                  
            HILL, KIMBER     WARRENTON     9.01                  
            BROWN, MADELINE     SEASIDE     9.02                  

EVENT: 100 M Dash  AGE DIVISION: Girls 9-10 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            SINGLETON, DIAMOND     PORTLAND     14.95     14.90           1
            WILSON, CRYSTAL     ROSEBURG     15.33     15.13           2
            JACOBS, GRACIE     VALE     15.46     15.49           3
            WILSON, McKENNA     COQUILLE     15.60     15.62           4
            SLAUGHTER, DESCINDA     EUGENE     16.12     15.84           5
            HARPER, TYLOR     EUGENE     16.13     15.96           6
            BOETTCHER, EMILY     EUGENE     16.19     16.32           7
            CHRISTENSON, MADDISON     LEBANON     16.34     16.57           8
            MOE, ERIKA     EUGENE     16.62                  
            NESBITT, KAYLA     EUGENE     16.91                  
            HUDDLESTON, ANNA     WARRENTON     17.64                  
            VERHELST, ELIZABETH     UNION     18.73                  
            MCBRIDE, KATIE     WARRENTON     20.16                  
            HOOVER, EMMA     SILVERTON                        
            JENKINSON, MEGAN     EUGENE                        
                                         

EVENT: 200 M Dash  AGE DIVISION: Girls 9-10 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            SINGLETON, DIAMOND     PORTLAND           31.93           1
            GARTON, ARIEL     PENDLETON           32.89           2
            CURREY, DELANEY     EUGENE           33.71           3
            MASON, HANNAH     LEBANON           34.64           4
            TALBOT, TAYLOR     ONTARIO           35.35           5
            SUPPES, MADDY     COOS BAY           35.53           6
            BROWN, MADELINE     SEASIDE           37.33           7
            HILL, KIMBER     WARRENTON           40.08           8

EVENT: 100 M Dash  AGE DIVISION: Boys 11-12 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            JONES-PHILLIPS, DUSTIN     EUGENE     13.55     13.54           1
            GARVIN, WILL     CANNON BEACH     13.63     13.82           2
            LaCOSTE, JEFFERY     ALBANY     14.15     14.36           3
            BUSSEN, JAIMISEN     COQUILLE     14.53     14.46           4
            SHERMAN, RIGDON     VIDA     14.39     14.47           5
            WONG, CAMERON     EUGENE     14.50     14.67           6
            PHELPS, ZACH     EUGENE     14.70     14.93           7
            EMERSON, DAKOTA     MONUMENT     14.65     SICK FOR FINALS            
            MITCHELL, CALEB     EUGENE     14.95                  
            ALCOBERDAS, RAYMUND     WARRENTON     16.31                  
            HOFFMAN, JOEY     EUGENE     18.04                  
            BUZZAS, SAMUEL     BEND                        
            MORRIS, WYATT     ROSEBURG                        

                    
EVENT: 200 M Dash AGE DIVISION: Boys 11-12 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            IRWIN, MICHAEL     BEND     28.54     28.40           1
            ROGERS, ZACHARY     JUNCTION CITY     29.28     28.61           2
            GARVIN, WILL     CANNON BEACH     29.15     28.87           3
            LaCOSTE, JEFFERY     ALBANY     30.32     30.84           4
            BUSSEN, JAIMISEN     COQUILLE     29.99     31.00           5
            ZAVALA,ISAIAH     EUGENE     30.94     31.74           6
            TAYLOR, BRANDON     PORTLAND     31.22     32.48           7
            EMERSON, DAKOTA     MONUMENT     30.95     SICK            
            STONE, MATTHEW     ROSEBURG     31.99                  
            DELGADO, MARCUS     ONTARIO     32.14                  
            MOSS, SHADEN     WARRENTON     39.59                  

                         
EVENT: 400 M Dash AGE DIVISION: Boys 11-12 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            BUZZAS, SAMUAL     BEND           1:07.12           1
            ROGERS, ZACHARY     JUNCTION CITY           1:08.89           2
            CLARK, IAN     PORTLAND           1:09.98           3
            HIGGINS, JENNER     EUGENE           1:10.00           4
            PHELPS, ZACH     EUGENE           1:10.27           5
            WOODS, TREY     NORTH BEND           1:12.15           6
            DELGADO, MARCUS     ONTARIO           1:14.11           7
            FULLER, COLTON     ROSEBURG           1:14.94           8
            PINCKNEY, SETH     EUGENE           1:16.09            
            McWILLIAMS, MAGNUS     WARRENTON           1:24.44            

EVENT: 800 M Run  AGE DIVISION: Boys 11-12 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            JONES-PHILLIPS, DUSTIN     EUGENE           2:25.37           1
            ADAMS, NOAH     PORTLAND           2:25.62           2
            HIGGINS, JENNER     EUGENE           2:30.96           3
            DURFEE, BRAYDEN     BEND           2:33.86           4
            MCADAMS, MORGAN     CHESIRE           2:40.05           5
            DAVIDSON, TRISTIAN     BANDON           2:40.28           6
            FULLER, COLTON     ROSEBURG           2:42.55           7
            WHITTAKER, TYLER     ALBANY           2:42.78           8
            RZEWNICKI, BRAD     WARRENTON           2:49.72           9
            COLLINS, CAMERON     EUGENE           2:54.93           10
            BINGHAM, HAYDEN     WARRENTON                        
            SHANEYFELT, JESSE     EUGENE                        
            HARTLEY, HEATH     NYSSA                        

EVENT: 4 X 100 M Relay  AGE DIVISION: Boys 11-12 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            WADDINGTON, SETH; LAYTON, AUSTIN; WOODS, TREY; BUSSEN, JAIMISEN     COQUILLE           1:00.76           1
            DURFEE, BRAYDEN; RUHL, DAWSON; DUGGAN, TUCKER; CHRISMAN, COLE     BEND           1:02.49           2
            SHEEHAN, RORY; HALTTUNEN, JACE; GOMAN, KYRON; LIU-MAY, BENJAMIN     EUGENE           1:03.53           3
            WILLIAMS, DEWARD; TAYLOR, BRANDON; MCCUTCHEON, BEN; BURNS, VICTOR     PORTLAND           1:03.65           4
            MITCHELL, CALVIN; SIMON, CHAD; HENLEY, AARON; MADRID, BEN     EUGENE           1:05.12           5
            BABCOCK, LUKE; HWA, SPENCER; ROSE, LOGAN; TOWNSEND, BROCK     EUGENE           1:06.08           6
            CHAVEZ, JOSE; THIELKE, RYAN; TUCKER, BLAKE; MILLER, DEVIN     EUGENE           1:07.05           7
            DEJESUS, ALEX; MOSS, SHADEN; MCWILLIAMS, MAGNUS; ALCOBERDAS, RAYMOND     WARRENTON                      

EVENT: 100 M Dash  AGE DIVISION: Girls 11-12 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            MILLER, MICHAELA     BEND     14.09     13.99           1
            WILSON, EBONY     HERMISTON     14.06     14.44           2
            BAUMGARTNER, AUTUMN     EUGENE     14.39     14.48           3
            GRATON, SIERRA     JUNCTION CITY     14.43     14.52           4
            REED, ALEXA     NORTH BEND     13.97     14.79           5
            GARCIA, LISA     PORTLAND     14.64     14.79           5
            TROTTER, ANASTASIA     EUGENE     14.44     15.03           7
            HARLAND, RACHEL     ROSEBURG     14.45     15.11           8
            CHAMNESS, ZOE     EUGENE     14.72                  
            BONDE-TIPPETTS, CASSANDRA     EUGENE     14.80                  
            BENSON, HALIE     ONTARIO     15.01                  
            PHILLIPS, SHELBI     EUGENE     15.07                  
            CORBITT, NATALIA     CORVALLIS     15.23                  
            STILLMAN, KATLYNN     LAGRANDE     15.23                  
            BROWNING, ADRIANNE     PENDLETON     15.59                  
            BROWN, MORGAN     SEASIDE     15.73                  
            REGALI, JANE     EUGENE     16.14                  
            COX, KAYLEE     EUGENE     16.34                  
            MICKLE, TAYLOR     HAMMOND                        

EVENT: 200 M Dash  AGE DIVISION: Girls 11-12 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            ELLINGTON, SOFIA     BEND     30.29     29.43           1
            NORRIS, MAHALA     ROSEBURG     30.12     30.40           2
            WILSON, EBONY     HERMISTON     29.74     30.61           3
            GARCIA, LISA     PORTLAND     30.66     30.99           4
            BINKERD, TAYLOR     EUGENE     30.82     31.18           5
            HARO, ANAVEY     ONTARIO     30.75     31.64           6
            BARNES, ELIZABETH     GEARHART     30.57     32.25           7
            REED, ALEXA     NORTH BEND     29.80                  
            ERVING, MARY JANE     EUGENE     30.85                  
            CHAMNESS, ZOE     EUGENE     30.92                  
            BROWNING, ADRIANNE     PENDLETON     32.11                  
            BONDE-TIPPETTS, CASSANDRA     EUGENE     34.39                  
            STILLMAN, KATLYNN     LAGRANDE     35.75                  
            MICKLE, TAYLOR     HAMMOND                        
            KASHAUN, MIHRET     EUGENE                        

EVENT: 400 M Dash  AGE DIVISION: Girls 11-12 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            POKLEMBA, CLEA     CORVALLIS           1:08.35           1
            MILLER, MICHAELA     BEND           1:08.54           2
            RICHARDSON-BROWN, JAZZMIN     EUGENE           1:12.19           3
            HARO, ANAVEY     ONTARIO           1:15.15           4
            RYERSE, MOLLIE     LEABURG           1:15.95           5
            WEST, ALYSSA     EUGENE           1:16.34           6
            TROTTER, ANASTASIA     EUGENE           1:18.50           7
            SHAW, ASHLEY     ROSEBURG           1:20.10           8
            DOLAN, CASSANDRA     TIGARD           1:21.15            
            BARNES, ELIZABETH     GEARHART           1:21.27            
            REGALI, JANE     EUGENE           1:22.95            
            MOCK, CYDNEE     COQUILLE           1:23.39            
            SHIRLEY, BETH     COVE           1:23.72            
            GILBERT, SHAELYNN     HERMISTON                        
            PARKER, SARAH     EUGENE                        

EVENT: 800 M Run  AGE DIVISION: Girls 11-12 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            STEVENSON, EMMA     BEND           2:36.85           1
            RICHARDSON-BROWN, JAZZMIN     EUGENE           2:46.04           2
            DURSCH-SMITH, ANA     PORTLAND           2:50.72           3
            RYERSE, MOLLIE     LEABURG           2:50.96           4
            SMITH, JOSIE     SEASIDE           2:52.74           5
            EMRICK, MARIN     EUGENE           2:54.15           6
            JOHNSON, ATHENA     EUGENE           3:00.79           7
            SHEEHY, KATHRYN     UNION           3:02.46           8
            PYNCH, JAMISON     ROSEBURG           3:08.00           9
            EDWARDS, TARA     COQUILLE           3:08.19           10
            MAGRANAHAN, CHLOE     WARRENTON           3:34.88           11
            WALLER, MAKAYLA     LEBANON                        
            ALLEN, KENNEDY     NYSSA                        
            CAREY, CHYENNE     PENDLETON                        

EVENT: 4 X 100 M Relay  AGE DIVISION: Girls 11-12 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            MAZZIOTTI, JANTZEN; ERVING, MARY JANE; BINKARD, TAYLOR; PHILLIPS, SHELBI     EUGENE           1:01.37           1
            MARKS, NATALIE; MILLER, SHAUNA; HARDING, GRACE; HERNANDEZ, KAYLA     EUGENE           1:04.16           2
            WILSON, DARIAN; McKINLEY, CAYANNE; EDWARDS, TARA; YATES, CHARLIE     COQUILLE           1:04.68           3
            SYDNEY; SOULE, CAROLINE; CHAMNESS, ZOE; HOPE     EUGENE           1:04.82           4
            TRAVIS, JAYDEN; DANIELS, MAKAYLA; BOWSER, BRIANNA; FUJI, SAORI     EUGENE           1:07.07           5
            CHRISTENSEN, REBECCA; POPP, ANNA; OLESON, RILEY; BARRETT, IZZY     BEND           1:07.11           6
            DELGADO, JOLEE; SMITH, JULIA; SMITH, BREANNA; BOWMAN, EMMA     ALBANY                        
            MICKLE, TAYLOR; LESSARD, TESSA; STEIN, SARAH; RODRIGUEZ, BREANNA     WARRENTON                        

                           
EVENT: 100 M Dash AGE DIVISION: Boys 13-14 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            KEUTER, TANNER     ALBANY           12.21           1
            MAGUIRE, CODY     BEND           12.58           2
            HODGES, CHANCE     EUGENE           12.78           3
            VERHELST, TREVOR     UNION           13.35           4
            KAMINSKI, TYSON     TOLEDO           13.44           5
            BARNES, TAYLOR     GEARHART           14.30           6
            SARGEANT, TERIC     SPRINGFIELD           14.81           7
            DOUGLASS, CHRISTIAN     EUGENE           15.25           8
            DEVER, TRAVIS     ROSEBURG                        
            CAREY, COLE     PENDLETON                        
                                           

                           
EVENT: 200 M Dash AGE DIVISION: Boys 13-14 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            MILLS, VONTRELL     PORTLAND           25.92           1
            MAGUIRE, CODY     BEND           26.29           2
            VERHELST, TREVOR     UNION           28.61           3
            BARNES, TAYLOR     GEARHART           30.38           4
            SARGEANT, TERIC     SPRINGFIELD           31.31           5
            KAMINSKI, TYSON     TOLEDO                        
            NISSEN, CHAD     LEBANON                        
            DEVER, TRAVIS     ROSEBURG                        
            CAREY, COLTON     PENDLETON                        
                                           

                           
EVENT: 800 M Run AGE DIVISION: Boys 13-14 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            THORNTON, DAKOTA     BEND           2:20.91           1
            FOWLER, JOSH     LEBANON           2:38.50           2
            GRAY, KILIAN     PORTLAND           2:39.11           3
            SCHUCK, TYLER     EUGENE           2:48.62           4
            HAMPTON, JOHN     COOS BAY                        
            MARTINEZ, CHRISTIAN     WARRENTON                        
            MORALES-ESTRELLA, BRANDON     SPRINGFIELD                        
            FREEMAN, KENNETH     ROSEBURG                        
            LEWIS, LEVI     ONTARIO                        
                                           

                           
EVENT: 1600 M Run AGE DIVISION: Boys 13-14 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            THORNTON, DAKOTA     BEND           5:03.18           1
            GRAY, KILIAN     PORTLAND           5:30.96           2
            CORBETT, MARCUS     LEBANON           5:55.73           3
            HAMPTON, JOHN     COOS BAY           6:09.44           4
            TURNER, JEREMY     NEWPORT                        
            FREEMAN, KENNETH     ROSEBURG                        
            LEWIS, LEVI     ONTARIO                        
                                           

                           
EVENT: 4 X 100 Meter Relay AGE DIVISION: Boys 13-14 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     LOCAL MEET     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            GELLINGS, CONNOR; SAHLBERG, TY; BLOSS, KEEGAN; CORMALIS, SHANE     BEND           54.95           1
            LaCOSTE, JAKE; DIXON, RILEY; POTTER, BEN; KEUTER, TANNER     ALBANY                        
            JOHNSON, BROCK; GARRIDO, DANIEL; MARTINEZ, CHRISTIAN; THOMAS, CORY     WARRENTON                        

                           
EVENT: 100 M Dash AGE DIVISION: Girls 13-14 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            HARRIS, MARIANA     PORTLAND     13.57     13.36           1
            BUZZAS, MEGAN     BEND     13.82     13.42           2
            BOEHME, ALEXIS     ALBANY     13.63     13.43           3
            JENSEN, KATIE     WINSTON     13.64     13.78           4
            SHIRLEY, MADDIE     COVE     13.65     13.88           5
            MCKINNEY, SHOSHAWNA     TOLEDO     14.31     14.34           6
            HANNS, HALEY     EUGENE     14.37     14.35           7
            BALDWIN, RILEY     POWERS     14.40     14.49           8
            ALVES, BROOKE     JUNCTION CITY     14.63                  
            THOMPSON, CHRISTINA     PENDLETON     14.73                  
            HERNANDEZ, MCKENZIE     EUGENE     14.76                  
            BALL, MIKALAH     WARRENTON     15.31                  
                                           

                           
EVENT: 200 M Dash AGE DIVISION: Girls 13-14 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            JOHANNESEN, MARINA     BEND           27.91           1
            HARRIS, MARIANA     PORTLAND           28.34           2
            RICHARDSON, MURIEL     EUGENE           28.43           3
            BOEHME, ALEXIS     ALBANY           30.28           4
            BOWERS, EMILY     SUMMERVILLE           30.81           5
            BALL, MIKALAH     WARRENTON           33.01           6
            FOX, OLYVIA     ROSEBURG                        
                                           
                                           
                           
EVENT: 800 M Run AGE DIVISION: Girls 13-14 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            WREN, EMMA     PORTLAND           2:36.87           1
            CORNETT, JESSICA     BEND           2:40.83           2
            CLEM, DELANEY     PENDLETON           2:45.06           3
            GROTH, ISABEL     COOS BAY           2:51.38           4
            KRNACIK, KARA     ROSEBURG           2:51.60           5
            RITCHIE, MADELINE     EUGENE           2:51.83           6
            MILLER, JORDAN     LEBANON           2:52.32           7
            WOOD, MAKENNA     LINCOLN CITY           3:02.98           8
            GIESE, COURTNEY     EUGENE           3:25.48           9
                                           
                           
EVENT: 1600 M Run AGE DIVISION: Girls 13-14 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            LANGE, ABIGAIL     BEND           5:30.23           1
            TODD, GRACIE     EUGENE           5:43.97           2
            GROTH, ISABEL     COOS BAY           6:40.66           3
                                           
                                         
                           
EVENT: 4 X 100 Meter Relay AGE DIVISION: Girls 13-14 yrs
                           
                           
HEAT           TIME FINAL               FINAL            
                           
LANE                 TIME     PLACE
H1     H2     NAME     CITY     HEAT     FINAL     HEAT     FINAL
            BUZZAS, MEGAN; VELASQUEZ, JENNY; KATTER, BRIANA; JOHANNESEN, MARINA     BEND           0:57.19           1
            RICHARDSON, MURIEL; PEPPIS, TESS HERNANDEZ, MCKENZIE; EVANS, KATIE     SPRINGFIELD           0:58.18           2
            ADAMS, EMMA; WREN, EMMA; KLEIN, CAMILLE; BUERK, KATIE     PORTLAND           1:01.37           3
            GREEN, SARRAH; MORRIS, BROOKLYNN; EDGAR, MAKALA; BALDWIN, RILEY     COQUILLE/POWERS                        
            DAWSON, KAYLEY; SAMS, ALYVIA; YOUNG, ALLISON; MILLER, SAM     ALBANY                        
            DELCURTO, MOLLY; SHIRLEY, MADDIE; REDDINGTON, MORGAN; BOWERS, EMILY     COVE/ SUMMERVILLE

Post to:  
Post as: 
History for RunnerSpace
YearVideosNewsPhotosBlogs
2010 1 2    
2008 19 1    
2007 200 8 11