RunnerspaceVideosView

JV Boys "C" - Manhattan HS Cross Country Invitational 2012

Published by RunnerSpace.com/HighSchool
Uploaded Oct 14 2012, 12:45 AM | 64647 views

 
Reebok presents the Manhattan HS Cross Country Invitational - Oct 13, 2012
Van Cortlandt Park, 4320 Van Cortlandt Park East, Bronx, NY, US, 10470
Timing/Results by: C.F.P.I. Timing And Data, Inc - Northport - A
 
Mens 2.5 Mile XC Jr. Var. C. XC
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Gower, Patrick 11 Bishop Hendricke  13:57.3     1
2   Maude, Max 11 Scarsdale Senior  14:05.8     2
3   Costello, Jack 11 Don Bosco Prep  14:11.2     3
4   Pallota, Mike 11 Don Bosco Prep  14:13.6     4
5   Heinz, Chris 12 Don Bosco Prep  14:15.2     5
6   Chang, Luke 11 Collegiate  14:16.1     6
7   Rabolli, Charles 11 Don Bosco Prep  14:20.2     7
8   Orosz, Anthony 12 Don Bosco Prep  14:21.9     8
9   Moore, Timothy 11 Hunterdon Centra  14:25.5     9
10   Delzotto, Anthony 12 Don Bosco Prep  14:27.7     10
11   Sokol, Sean 11 St John The Bapt  14:31.7     11
12   Cassels, Tim 12 Chelmsford  14:33.7     12
13   Kurht, Nate 12 Hunterdon Centra  14:36.1     13
14   Mikelis, Alex 12 Don Bosco Prep  14:37.4     14
15   Malek, Kyle 11 Hunterdon Centra  14:38.2     15
16   Heath, Nick 11 Collegiate  14:39.5     16
17   Duffy, Brendan 12 Chelmsford  14:42.0     17
18   Cassels, Will 11 Chelmsford  14:42.9     18
19   Shepard, Russell 10 Collegiate  14:43.8     19
20   Khoury, Brandon 11 St John The Bapt  14:46.5     20
21   DeFreitas, Eric 11 Washingtonville  14:47.5     21
22   Salaway, Brian 12 Bayport Blue Poi  14:48.5     22
23   Owens, Josh 11 Westhill  14:49.5     23
24   Sou, Bernard 12 Chelmsford  14:50.4     24
25   Tierney, Nick 12 North Kingstown  14:51.1     25
26   Rich, Matt 11 Bishop Hendricke  14:53.9     26
27   Wilson, Todd 12 Chelmsford  14:54.5     27
28   Murano, Tyler 11 Eastport/Sou  14:55.2     28
29   Trotzuk, Evan 11 Collegiate  14:55.6     29
30   Gallagher, Colin 09 Haddonfield Memo  14:56.0     30
31   Celeste, Brian 11 Westhill  14:56.4     31
32   Werner, Leo 11 St John The Bapt  14:57.2     32
33   Wiggin, Sean 12 Bishop Hendricke  14:57.6     33
34   Powell, Jackson 10 West Genesee Sen  14:58.4     34
35   Jones, Harrison 11 Bishop Hendricke  14:59.1     35
36   Mehta, Vinay 11 Collegiate  14:59.7     36
37   Frevert, Scott 11 Eastport/Sou  15:00.9     37
38   Couture, Stephen 12 Bishop Hendricke  15:01.4     38
39   Shea, Timmy 12 Chelmsford  15:02.5     39
40   Smith, Charles 11 St Peters Prep  15:03.7     40
41   Fleurinor, Xavier 10 Westhill  15:07.5     41
42   McGeever, Kevin 12 Pearl River  15:12.1     42
43   Tinti, Michael 11 St John The Bapt  15:13.0     43
44   Cummisky, Evan 10 Toll Gate  15:13.5     44
45   Matthiessen, Chris 12 Hunterdon Centra  15:14.2     45
46   Martinez, Joe 12 Toll Gate  15:15.6     46
47   Wong, Bennett 10 St Peters Prep  15:16.7     47
48   Khaghani, Amir 10 Walt Whitman  15:17.8     48
49   Evans, Chad 10 Haddonfield Memo  15:18.6     49
50   Wollard, Declan 10 St Peters Prep  15:19.9     50
51   Lockhart, Cameron 10 Port Richmond  15:20.6     51
52   Murry, Andrew 09 Walt Whitman  15:20.9     52
53   Ballard, Cain 10 Westhill  15:21.3     53
54   Pedota, Chris 12 Eastport/Sou  15:21.7     54
55   Vahid, Alex 12 Chelmsford  15:22.0     55
56   Ryba, William 09 Walt Whitman  15:22.3     56
57   Gohn, Sam 10 Glens Falls  15:22.6     57
58   Boyer, Dereck   Clarence  15:24.0     58
59   Berman, Damon 10 Collegiate  15:24.8     59
60   Smythe, Andy 11 St Peters Prep  15:25.5     60
61   Pisano, Nicholas 11 Lakeland/Panas  15:26.3     61
62   Hart, Anthony 10 Toll Gate  15:27.3     62
63   Rajagopalan, Rahul 11 Hunterdon Centra  15:28.8     63
64   Gonzalez, Mikey 12 Walt Whitman  15:30.3     64
65   McCarthy, Jake 09 Lakeland/Panas  15:30.7     65
66   Wallace, Eric 11 West Chester Hen  15:31.1     66
67   Wells, Andy 10 West Genesee Sen  15:31.9     67
68   Chea, Samuel 10 Port Richmond  15:32.4     68
69   Ferrante, Grant 11 Bayport Blue Poi  15:32.9     69
70   Kendrick, Wes 11 Walt Whitman  15:33.4     70
71   Graves, Ryan 12 North Kingstown  15:33.8     71
72   Hayes, Kiernan 12 Washingtonville  15:34.2     72
73   Pietruniak, Scott 12 West Genesee Sen  15:34.5     73
74   Ukelya, Owen 8 Cicero-North Syr  15:34.9     74
75   Leanza, Matt 10 Suffern  15:36.0     75
76   Fields, Nate 12 Hunterdon Centra  15:36.7     76
77   Zou, Ben 11 Collegiate  15:37.3     77
78   Beney, Sean 11 West Genesee Sen  15:40.6     78
79   Brooks, Henry 10 Hackley  15:41.0     79
80   Dowd, James 10 Suffern  15:41.2     80
81   Farrell, Josh 12 Shaker  15:43.3     81
82   Schwarz, Jack 11 Pearl River  15:43.6     82
83   Soares, John 10 Toll Gate  15:44.7     83
84   Paolino, Jared 10 Toll Gate  15:45.1     84
85   Rubin, Josh 11 Eastport/Sou  15:45.3     85
86   Phegley, Kyle 12 Hunterdon Centra  15:45.8     86
87   Mallon, Chris 12 North Kingstown  15:46.2     87
88   Vanlandingham, Jacob 11 Eastport/Sou  15:46.9     88
89   Kenneally, Patrick 11 Eastport/Sou  15:47.5     89
90   Kotzambasis, Elias   Clarence  15:47.8     90
91   Lerner, Ryan 11 Lakeland/Panas  15:48.3     91
92   Folz, Charlie 11 West Islip  15:48.7     92
93   Grosse, Tyler 11 Bayport Blue Poi  15:49.0     93
94   Meyer, Sean 10 Suffern  15:49.8     94
95   Stevens, Connor 11 Bayport Blue Poi  15:50.8     95
96   Myles, Bray 10 Glens Falls  15:52.7     96
97   Thadeio, Danny 12 Bishop Hendricke  15:53.1     97
98   Caruso, Jacob 11 Shaker  15:54.3     98
99   Carnuccio, Phil 10 West Chester Hen  15:54.6     99
100   Muniz, Cisco 11 Carmel  15:55.0     100
101   Robbins, Travis 09 West Genesee Sen  15:55.3     101
102   Young, Brent 11 Cicero-North Syr  15:55.9     102
103   Boston, Benjamin 09 Suffern  15:56.3     103
104   Durkin, Dan 12 Bayport Blue Poi  15:56.7     104
105   Giarusso, Joey 12 Westhill  15:57.0     105
106   Clemente, Karl 11 Lakeland/Panas  15:58.0     106
107   Race, Josh 11 West Genesee Sen  15:58.6     107
108   Duclos, Rob 12 Cicero-North Syr  15:59.3     108
109   Diehl, Erik   Clarence  15:59.8     109
110   Johnson, Matthew   Clarence  16:00.9     110
111   Medici, Frank 10 Hackley  16:02.0     111
112   Alvarado, Yohan 10 St Peters Prep  16:07.5     112
113   Payton, Cassidy 11 Tappan Zee  16:09.3     113
114   Santory, Luis 10 Suffern  16:09.7     114
115   Juda, Adam   Clarence  16:10.5     115
116   Hartnett, Tim 09 Oratory Prep  16:10.8     116
117   Zwerkle, Matt 11 West Genesee Sen  16:11.1     117
118   Salazar, Calvin 11 Cheltenham  16:11.6     118
119   Rubin, Spencer   Carmel  16:12.0     119
120   Taylor, Nathan 10 Cheltenham  16:12.6     120
121   Gill, Neil 12 Cicero-North Syr  16:13.7     121
122   Chiang, Cuyler 12 Pearl River  16:14.2     122
123   Omulo, Chris 11 Cheltenham  16:15.6     123
124   McGloin, Colin 11 West Islip  16:16.1     124
125   Caligure, Anthony 10 Bay Shore  16:16.7     125
126   Loughran, Daniel 09 Lakeland/Panas  16:17.0     126
127   Johnson, Alexander 11 Scarsdale Senior  16:18.7     127
128   Davis, Darrell 10 Port Richmond  16:20.6     128
129   Phillips, Jake 10 Washingtonville  16:21.5     129
130   Cohane, Robert 09 Lakeland/Panas  16:21.9     130
131   Crummey, Peter 10 Shaker  16:22.3     131
132   Aucaquizhpi, Jon 11 Port Richmond  16:22.7     132
133   Klvnator, Isaac 11 Port Richmond  16:23.0     133
134   Rainey, Hugh 11 West Chester Hen  16:23.4     134
135   Rubert, Tony 12 Rush Henrietta S  16:24.9     135
136   Lauzon, Chris 12 New Hartford  16:27.1     136
137   Dolan, Peter 12 Pearl River  16:27.5     137
138   Meadows, Andrew 10 Walt Whitman  16:27.8     138
139   Henderson, Kenyatta 11 Cheltenham  16:28.2     139
140   Malandruccolo, Joseph 11 Lakeland/Panas  16:28.7     140
141   Soto, Christopher 12 Middletown North  16:29.6     141
142   Santomero, Camillo 10 Hackley  16:30.7     142
143   Brotman, Matthew 09 Scarsdale Senior  16:31.5     143
144   Carroll, Michael 10 Washingtonville  16:31.8     144
145   Buettner, Joshua   Clarence  16:32.7     145
146   O'Neill, Ryan 11 Pearl River  16:34.2     146
147   Accetta, Joseph 11 Regis  16:34.6     147
148   Young, C.J. 09 Cheltenham  16:35.0     148
149   Claxton, Tayquan 12 Port Richmond  16:36.4     149
150   Cukierwar, Andrew 11 Scarsdale Senior  16:37.7     150
151   Pham, Nick 10 Washingtonville  16:38.6     151
152   Carroll, Gregory 11 Sachem East  16:39.4     152
153   Bakos, Michael 11 St John The Bapt  16:40.6     153
154   Hughes, Andrew 10 Cicero-North Syr  16:41.8     154
155   Schug, Mike 12 Cicero-North Syr  16:44.8     155
156   Reid, Sean 10 Washingtonville  16:45.8     156
157   Cotter, James 09 Scarsdale Senior  16:46.9     157
158   Soliven, Nat 10 St Peters Prep  16:47.5     158
159   Rubin, Andrew 10 Walt Whitman  16:48.1     159
160   Stewart, Jahmir 12 New Rochelle  16:49.5     160
161   Berthe, Daniel 11 Regis  16:50.8     161
162   O'Brien, Mike 12 Tappan Zee  16:52.1     162
163   Coder, Andrew 10 Oratory Prep  16:53.1     163
164   Barton, Connor 11 Cheltenham  16:54.6     164
165   Ritman, Stephen 11 Regis  16:56.8     165
166   Martella, Tom 12 Toll Gate  16:57.2     166
167   McMahon, Curran 12 Toll Gate  16:59.0     167
168   Eck, Teddy van 8 Hackley  17:00.5     168
169   McClure, Jermel 11 New Rochelle  17:01.3     169
170   Malhame, Charlie 11 Manhasset  17:03.2     170
171   Lynch, Andrew 10 Oratory Prep  17:05.0     171
172   Mayle, Zachary   Clarence  17:07.3     172
173   Canny, Peter 11 Iona Preparatory  17:08.2     173
174   Fischetti, Anthony 12 Sachem East  17:10.0     174
175   Fullerton, Will 11 Bay Shore  17:11.2     175
176   Muti, Nick 11 Washingtonville  17:12.4     176
177   Thompson, Shawn 11 Washingtonville  17:13.8      
178   Meisner, Josh 10 Washingtonville  17:14.5      
179   Vanderhoef, Christian 11 Sachem East  17:15.3     177
180   Frank, Kyle 09 Glens Falls  17:15.6     178
181   Lunavat, Pranay 11 Manhasset  17:16.4     179
182   Johnson, Kyle 10 West Chester Hen  17:17.1     180
183   Gamcsik, Alexander 12 Bayport Blue Poi  17:17.6     181
184   Denzak, Brian 11 Westhill  17:18.4     182
185   Lazarus, Evan 09 Scarsdale Senior  17:20.1     183
186   Cheslock, Jon 10 South Side (Rock  17:21.1     184
187   Klawunn, Dan 12 Middletown North  17:21.4     185
188   Roseto, Nick 11 Bay Shore  17:21.6     186
189   Kornblum, Danny 09 Suffern  17:22.3     187
190   Winter, Scott 12 West Chester Hen  17:23.1     188
191   Musoff, Charlie 09 Scarsdale Senior  17:23.8     189
192   Lachenauer, Ari 09 Suffern  17:24.4     190
193   Lawlor, Brendan 09 Oratory Prep  17:24.7     191
194   Tam, Matthew 12 Manhasset  17:27.1     192
195   poad, brian 09 Delaware Militar  17:27.4     193
196   Rosner-Katz, Raphael 12 New Rochelle  17:29.9     194
197   Allder, Josh 10 Portsmouth  17:30.8     195
198   Faithfull, Mark 11 Eastport/Sou  17:33.0     196
199   Tarbay, Roman 11 Shaker  17:34.1     197
200   Fullerton, Tom 11 Bay Shore  17:35.3     198
201   Ceglio, Matt 12 Bayport Blue Poi  17:35.8     199
202   Shute, Lyle 10 Washingtonville  17:40.8      
203   Mitsch, Thomas 11 Oratory Prep  17:44.6     200
204   Taggart, Brett 12 North Kingstown  17:44.9     201
205   Accetta, Luke 10 Pearl River  17:45.6     202
206   Ciullo, Louis 12 Sachem East  17:46.4     203
207   Cook, Michael 11 Manhasset  17:49.4     204
208   Tung, Victor 12 Tappan Zee  17:52.2     205
209   Hoffman, Michael 11 Iona Preparatory  17:55.0     206
210   Wills, Trevor 09 West Islip  17:56.5     207
211   York, Marc 11 Scarsdale Senior  17:57.5      
212   DiMilia, Micheal 12 Hackley  17:59.4     208
213   Lee, Hyunghoon 10 Hackley  18:04.9     209
214   Gipson, Brandon 12 Carmel  18:05.5     210
215   Silvia, Callahan 10 Portsmouth  18:06.0     211
216   Flanagan, Kevin 12 Tappan Zee  18:16.4     212
217   Romero, Melvin 11 Bay Shore  18:17.3     213
218   Gamble, Dan 10 West Chester Hen  18:18.0     214
219   Kiehle, Matt 10 Shaker  18:24.4     215
220   Griffin, John 11 Regis  18:25.1     216
221   Weber, Doug 12 Sachem East  18:26.7     217
222   Ferrick, Brendan 10 South Side (Rock  18:28.2     218
223   Borysewicz, Nick 10 Scotia-Glenville  18:30.0     219
224   Delaney, Jackson 12 Regis  18:30.5     220
225   Dowling, Shawn 12 North Hunterdon  18:31.4     221
226   Ilg, Greg 10 Manhasset  18:33.3     222
227   Cloarec, Yannick 10 West Chester Hen  18:34.4     223
228   Ruiz, Mike 09 Middletown North  18:35.0     224
229   Kravis, Harrison 09 South Side (Rock  18:36.8     225
230   Wills, Peter 11 West Islip  18:37.3     226
231   Graney, Henry 10 Tappan Zee  18:39.6     227
232   Farrell, Brendan 09 West Islip  18:40.5     228
233   Vivian, TJ 10 Middletown North  18:40.8     229
234   Hartnett, John 11 Tappan Zee  18:41.1     230
235   Bhagirath, Aditya 12 Washingtonville  18:41.6      
236   Signorile, Michael 10 Manhasset  18:45.3     231
237   Charters, Brandon 12 Falls Church  18:46.1     232
238   Kulwanto, Prin 09 Falls Church  18:48.3     233
239   St.Louis, Reggie 11 New Rochelle  18:50.3     234
240   Worster, Phillip 10 Oratory Prep  18:50.7     235
241   Chernack, Evan 12 South Side (Rock  18:51.1     236
242   Austin, Nate 12 Glens Falls  18:52.1     237
243   Zappolo, Devon 11 Iona Preparatory  18:52.6     238
244   Hochberg, Eric 10 New Rochelle  18:55.9     239
245   Barr, Blake 10 Haddonfield Memo  18:56.4     240
246   Piro, Graham 11 Iona Preparatory  19:08.0     241
247   Meehan, Patrick 12 Middletown North  19:11.9     242
248   Hauser, Henry 11 Friends Seminary  19:14.6     243
249   Vadney, Anthony 09 Scotia-Glenville  19:16.5     244
250   Probert, Bryan 11 West Islip  19:17.8     245
251   Callahan, Chris 11 South Side (Rock  19:22.5     246
252   Drobish, Robert 12 Middletown North  19:24.1     247
253   Saint-Vil, Anthony 10 Bay Shore  19:33.9     248
254   ragonesi, louis 11 Tappan Zee  19:38.7     249
255   Deng, Andy 12 Friends Seminary  19:42.8     250
256   Bedient, Kyle 11 Rush Henrietta S  19:54.1     251
257   Ma, Wilson 11 Sachem East  20:04.1     252
258   Nichols, Andrew 09 Glens Falls  20:13.0     253
259   Busching, Joseph 09 South Side (Rock  20:13.7     254
260   Farriello, Joseph 12 New Hartford  20:20.8     255
261   Ganley, Robert 11 Scotia-Glenville  20:27.6     256
262   Osse, Chuma 10 Friends Seminary  20:33.0     257
263   Dwyre, Brian 12 Glens Falls  20:34.1     258
264   Suffern, John 11 Glens Falls  20:44.0     259
265   Lynch, Stephen 10 Washingtonville  21:37.3      
266   Litke, Michael 10 Friends Seminary  21:50.3     260
267   Zullo, Dan 12 Scotia-Glenville  22:26.5     261
268   Arroyo, Brian 12 Friends Seminary  22:50.4     262
269   Wray, Jake 10 Rush Henrietta S  23:03.9     263
270   Prugh, Tyler 11 New Rochelle  23:13.6     264
271   Monaco, Joseph 09 South Side (Rock  23:39.5     265
272   May, Jacob 09 Scotia-Glenville  23:40.3     266

Click here for full results.


Other videos by Chris Nickinson


 
Post to:  
Post as: 
 
 
Switch to Full Version