Invited groups |
2015Missouri High School Indoor Series Meet 1 Part of the Big River Running High School Indoor Series Missouri High School Indoor Series Meet 1 2015 Results - Missouri High School Indoor Series Meet 1
Published by
Website:Click here Results by: Branch Sports Technology Girls 4x800 Meter Relay
======================================
pl team time
======================================
1 Biscuits #NoGravy 11:16.28
Girls 60 Meter Hurdles
=======================================================
pl Name Team Time
=======================================================
1 Sabrina Gretzmacher Festus MO 9.90 Q
2 Andrea Kuehnlein Festus MO 10.05 q
3 Kelsey Evans Festus MO 10.41 q
4 Kim Hayes St. Peters MO 10.81 q
5 Kierston Holstine Palmyra MO 11.79 q
Boys 60 Meter Dash
=====================================================
Pl Name Team Time
=====================================================
Preliminaries
1 Brett Charlton Eureka IL 7.13 Q
2 Jabrille Lewis St. Louis MO 7.33 Q
3 Ryan Scott St Louis MO 7.46 q
4 Colt Treischmann hazelwood MO 7.46 Q
5 Kellen Johnson O Fallon MO 7.48 q
6 Bryce Williams O Fallon MO 7.50 Q
7 Robert Caldwell SAINT LOUIS MO 7.51 q
8 Alex Diaz Sedalia MO 7.59 q
9 Jacob Clay St.Louis MO 7.59
10 kaylon Jenkins St.Louis MO 7.60
11 Tabais Knight Florissant MO 7.60
12 Trei Walters Lebanon MO 7.62
13 Zachary Powell Sedalia MO 7.63
14 Blaine Sarabia Sedalia MO 7.68
15 august bindbeutel St. Louis MO 7.68
16 Rashaad Chatman St. Charles MO 7.75
17 Derek McGinnis West Plains MO 7.78
18 Ryan Fogarty Katy TX 7.80
19 Carlton Homan Sedalia MO 7.86
20 Tyler Hoffmann O'Fallon MO 7.94
21 Dillon Wagoner Lebanon MO 7.94
22 Ian McElroy Kansas City MO 8.02
23 Tommy Sun St. Peters MO 8.20
24 Connor Worley St.Louis MO 8.83
25 Manny Williams Ofallon MO 10.10
Girls 60 Meter Dash
======================================================
Pl Name Team Time
======================================================
Preliminaries
1 Syanne Johnston St. Peters MO 7.83 Q
2 Ojurere Shonekan Columbia MO 8.07 Q
3 Alexis Spikes Columbia MO 8.27 q
4 jerrica key Columbia MO 8.32 Q
5 Kaelyn Sturgell Lamar MO 8.47 q
6 Devyn Torbert Florissant MO 8.48 q
7 Rachel Beaudoin O'Fallon MO 8.48 q
8 Danielle Wilson Springfield MO 8.63 q
9 Kacie Tripp Festus MO 8.63
10 Sydney Carter INDEPENDENCE MO 8.79
11 Paige Doehrmann Lone Tree IA 9.01
12 JauVonya Cole Columbia MO 9.06
13 Haley Lindenbusch O'Fallon MO 9.13
14 Shannon McIlhenney Kansas City MO 9.27
15 Mykah Schrader-Hughes carthage MO 9.31
16 Hope Sparks Dardenne Prairie MO 9.34
Boys 1 Mile Run
====================================================
Pl Name Team Time
====================================================
1 Camden Barrett West Plains MO 4:33.13
2 Zachary Balleau wildwood MO 4:49.24
3 Grant Uthlaut Hermann MO 4:51.86
4 Cole Schroeder Burlington IA 4:57.29
5 DUNCAN CLARK Kirksville MO 5:02.21
6 Kevin Campbell Memphis TN 5:05.30
7 Mason Smith Blue Springs MO 5:06.11
8 Brendan Ritchie O'Fallon MO 5:11.76
9 Trenton Brew O Fallon MO 5:12.14
10 Alex Slater Grain Valley MO 5:13.00
11 Tristan Baze O'Fallon MO 5:13.62
12 Cameron Schroeder Burlington IA 5:14.24
13 Jack Neske OFallon MO 5:15.20
14 Jered Nolie Bourbon MO 5:22.47
15 Cyle Butenhoff St Clair MA 5:22.59
16 Devin Seest ROLLA MO 5:22.67
17 James Porter O'Fallon MO 5:32.11
18 Jordan Kremer Bonnots Mil MO 5:42.02
Girls 1 Mile Run
====================================================
Pl Name Team Time
====================================================
1 Maddi Leigh Ofallon MO 5:30.22
2 Amber Decker Central City IA 5:49.43
3 Madison Day Westphalia MO 5:55.11
4 Adrianne Bruckner St. Peters MO 6:00.47
5 Nathalie Kaemmerer O'Fallon MO 6:02.04
6 Tahjai Lashley St. Louis MO 6:07.32
7 Jordan Heacock Festus MO 6:14.72
8 Abbi Napoli weldon spring M 6:17.84
9 Sadie Harris O Fallon MO 6:19.97
10 Kiley Otten Dardenne Prair 6:22.22
11 Hanna Oechsner St. Peters MO 6:22.46
12 Jenna Marston O'Fallon MO 6:32.47
Boys 400 Meter Dash
====================================================
Pl Name Team Time
====================================================
1 Ian Washington West Plains MO 53.13
2 Alex Abrams West Plains MO 54.61
3 jake lepak st louis MO 55.54
4 Tyler Hoffmann O'Fallon MO 55.83
5 Roman Lipinski St. Louis MO 56.24
6 Tim Paxton Independence MO 56.38
7 Rashaad Chatman St. Charles MO 57.37
8 William Crutcher Rolla MO 57.43
9 Shawn Organ West Plains MO 57.97
10 Roderick Moutan Kansas City KS 58.07
11 Marcus Nichols Grain Valley MO 58.72
12 Austin Perkins St. Peters MO 58.84
13 Ryan Fogarty Katy TX 59.88
14 Blaine Sarabia Sedalia MO 1:01.12
15 Sam DeMuria West Plains MO 1:03.28
16 Judd Beam West Plains MO 1:03.78
17 Alex Diaz Sedalia MO 1:03.87
Girls 400 Meter Dash
=====================================================
Pl Name Team Time
=====================================================
1 Kaelyn Sturgell Lamar MO 1:04.00
2 Azah Cummins Kansas City KS 1:04.26
3 Saige Peterson Sedalia MO 1:05.68
4 Aimie Marshall Festus MO 1:06.05
5 Sydney Garland St. Louis MO 1:07.26
6 Paige Doehrmann Lone Tree IA 1:08.02
7 Mackinna Leigh Ofallon MO 1:12.72
Boys 60 Meter Hurdles
====================================================
Pl Name Team Time
====================================================
Finals
1 Jabrille Lewis St. Louis MO 8.25
2 Tabais Knight Florissant MO 8.89
3 Brandon Gilmore Fenton MO 9.12
4 Henry Eldringhoff West plains MO 9.13
Girls 60 Meter Hurdles
====================================================
Pl Name Team Time
====================================================
Finals
1 Mariona Ward Sedalia MO 9.42
2 Andrea Kuehnlein Festus MO 9.66
3 Sabrina Gretzmacher Festus MO 10.01
4 Kelsey Evans Festus MO 10.47
5 Jaime Albertson Chillicothe MO 10.56
6 Kim Hayes St. Peters MO 10.60
7 Anna Heacock Festus MO 10.67
8 Taya Allen Festus MO 11.38
Boys 60 Meter Dash
====================================================
Pl Name Team Time
====================================================
Finals
1 Brett Charlton Eureka IL 7.20
2 Jabrille Lewis St. Louis MO 7.25
3 Kellen Johnson O Fallon MO 7.44
4 Colt Treischmann hazelwood MO 7.45
5 Bryce Williams O Fallon MO 7.50
6 Robert Caldwell SAINT LOUIS MO 7.53
7 Alex Diaz Sedalia MO 7.68
Girls 60 Meter Dash
====================================================
Pl Name Team Time
====================================================
Finals
1 Syanne Johnston St. Peters MO 7.80
2 Ojurere Shonekan Columbia MO 8.10
3 Alexis Spikes Columbia MO 8.28
4 jerrica key Columbia MO 8.33
5 Kaelyn Sturgell Lamar MO 8.59
6 Rachel Beaudoin O'Fallon MO 8.63
7 Danielle Wilson Springfield MO 8.83
Boys 800 Meter Run
=====================================================
Pl Name Team Time
=====================================================
1 Camden Barrett West Plains MO 2:01.30
2 Jerod Broadbooks Wildwood MO 2:03.87
3 Zach McKinley St. Charles MO 2:07.57
4 Grant Uthlaut Hermann MO 2:13.74
5 Kevin Campbell Memphis TN 2:14.82
6 DUNCAN CLARK Kirksville MO 2:18.51
7 Ethan Lasley Grain Valley M 2:19.16
8 William Crutcher Rolla MO 2:20.12
9 Jose Doubledee Grain Valley M 2:21.73
10 Simeon Thomas St. Peters MO 2:21.80
11 Austin Perkins St. Peters MO 2:23.83
12 Jered Nolie Bourbon MO 2:24.78
13 jake lepak st louis MO 2:25.73
14 Mason Smith Blue Springs M 2:26.26
15 Devin Seest ROLLA MO 2:28.88
Girls 800 Meter Run
=====================================================
Pl Name Team Time
=====================================================
1 Andrea Kuehnlein Festus MO 2:49.56
2 Anna Heacock Festus MO 2:50.62
3 Taya Allen Festus MO 2:52.98
4 Abbi Napoli weldon spring 2:53.52
Boys 200 Meter Dash
=====================================================
Pl Name Team Time
=====================================================
1 Brett Charlton Eureka MA 23.92
2 Jabrille Lewis St. Louis MO 24.41
3 Kellen Johnson O Fallon MO 24.52
4 Ian Washington West Plains MO 24.56
5 Tabais Knight Florissant MO 24.60
6 Robert Caldwell SAINT LOUIS MO 24.78
7 Alex Abrams West Plains MO 24.83
8 Terrance Stahlman St.Clair MO 24.89
9 Tyler Hoffmann O'Fallon MO 25.02
10 Bryce Williams O Fallon MO 25.04
11 kaylon Jenkins St.Louis MO 25.31
12 Zachary Powell Sedalia MO 25.45
13 Kobe Williams Ofallon MO 25.47
14 Trei Walters Lebanon MO 25.50
15 Roman Lipinski St. Louis MO 25.70
16 august bindbeutel St. Louis MO 25.74
17 Blaine Sarabia Sedalia MO 25.81
18 Tim Paxton Independence M 25.90
19 Derek McGinnis West Plains MO 25.92
20 Ian McElroy Kansas City MO 25.94
21 Donte Pankey West plains MO 26.03
22 Shawn Organ West Plains MO 26.21
23 Carlton Homan Sedalia MO 26.24
24 Jacob Clay St.Louis MO 26.26
25 Ryan Fogarty Katy TX 26.57
26 Alex Diaz Sedalia MO 26.81
27 Dillon Wagoner Lebanon MO 26.87
28 Tommy Sun St. Peters MO 27.29
29 Judd Beam West Plains MO 27.75
30 Connor Worley St.Louis MO 30.40
31 Manny Williams Ofallon MO 32.67
Girls 200 Meter Dash
===================================================
Pl Name Team Time
===================================================
1 Syanne Johnston St. Peters MO 26.65
2 Mariona Ward Sedalia MO 27.86
3 jerrica key Columbia MO 27.98
4 Jordan Small St. Louis MO 28.39
5 Saige Peterson Sedalia MO 28.60
6 Amber Decker Central City IA 28.81
7 Kaelyn Sturgell Lamar MO 29.11
8 Kacie Tripp Festus MO 29.28
9 Paige Doehrmann Lone Tree IA 29.35
10 Alliyah Mayweather Independence MO 29.44
11 Keturah Jones O'Fallon MO 29.82
12 Rachel Beaudoin O'Fallon MO 29.87
13 Taya Allen Festus MO 30.04
14 Aimie Marshall Festus MO 30.16
15 Danielle Wilson Springfield MO 30.41
16 Bralynn Kerley Palmyra MO 30.83
17 Milyn Farrier St. Peters MO 30.83
18 Mackinna Leigh Ofallon MO 33.20
19 Hope Sparks Dardenne Prairie MO 33.24
20 Madison Weiner St. Peters MO 37.70
Boys 3200 Meter Run
===================================================
Pl Name Team Time
===================================================
1 Jeremy Inman pomona MO 9:45.48
2 Henry Huff St. Charles MO 9:50.63
3 Zachary Balleau wildwood MO 10:30.25
4 Cole Schroeder Burlington IA 10:42.28
5 Xavier Ludwig St. Louis MO 10:49.63
6 Alex Krieg Westphalia MO 10:51.30
7 Alex Stansberry O'Fallon MO 11:01.45
8 Austin Muenks Loose Creek MO 11:21.53
Girls 3200 Meter Run
====================================================
Pl Name Team Time
====================================================
1 Brianna Haller Freeburg MO 12:29.33
2 Tahjai Lashley St. Louis MO 12:57.91
3 Rachel Althage O'Fallon MO 13:01.62
4 Jordan Heacock Festus MO 13:16.84
Boys 4x400 Meter Relay
===============================
Pl Team Time
===============================
1 Justice League 3:56.57
2 Bucky TC 4:01.59
3 Stansbery 4:02.50
Girls 4x400 Meter Relay
===============================
Pl Team Time
===============================
1 Lady Lions 5:08.52
Boys Weight Throw
=====================================================
Pl Name Team Mark
=====================================================
1 Patrick Kunza Wentzville MO 59-6.25
2 Zack Gregory Lake St. Louis MO 59-5
3 Trace Henault Tecumseh KS 49-0.75
4 Jay Stanley Maysville KY 47-11.25
Girls Long Jump
======================================================
Pl Name Team Mark
======================================================
1 Andrea Kuehnlein Festus MO 16-5
2 Ojurere Shonekan Columbia MO 16-3.75
3 Kaelyn Sturgell Lamar MO 15-7.5
4 Alicia Moellering St. Louis MO 15-3.25
5 Haley Lindenbusch O'Fallon MO 14-10
6 Anna Heacock Festus MO 14-8.75
7 Danielle Wilson Springfield MO 14-8.5
8 Kacie Tripp Festus MO 14-5
9 Taya Allen Festus MO 14-3
10 Kelsey Evans Festus MO 13-10.5
11 Sabrina Gretzmacher Festus MO 13-8.75
12 Bralynn Kerley Palmyra MO 13-2
13 Shannon McIlhenney Kansas City MO 12-10
14 Jordan Heacock Festus MO 11-7.5
Boys Pole Vault
=====================================================
Pl Name Team Mark
=====================================================
1 Mike Nichols Columbia MO 13-11.25
2 Joseph Nickell Nixa MO 13-11.25
3 Tristin Jackson Springfield MO 12-11.5
4 Chase Pennewell Monroe City MO 12-5.6
5 Seger Nelson Kirksville MO 11-6
6 Zach Doster Columbia MO 11-0
Girls High Jump
=====================================================
Pl Name Team Mark
=====================================================
1 Andrea Kuehnlein Festus MO 5-5.75
2 Karissa Roman Kewanee IL 5-3.75
3 Alicia Moellering St. Louis MO 5-3.75
4 Haley Lindenbusch O'Fallon MO 4-11.75
5 Jordan Small St. Louis MO 4-11.75
6 Kelsey Evans Festus MO 4-9.75
7 Taya Allen Festus MO 4-7 ¾
8 Sabrina Gretzmacher Festus MO 4-6
9 Kierston Holstine Palmyra MO 4-4
10 Anna Heacock Festus MO 4-4
10 Shannon McIlhenney Kansas City MO 4-4
12 Aimie Marshall 1.32m Festus MO 4-4
Girls Weight Throw
=====================================================
Pl Name Team Mark
=====================================================
1 Allie Conry Brookville OH 35-2
2 Kathleen Young Decatur IL 27-8
3 Tayla Schwarz Dixon IL 25-8.25
Boys Long Jump
=====================================================
Pl Name Team Mark
=====================================================
1 Clayton Baumgartner Columbia MO 20-9.75
2 Ryan Scott St Louis MO 20-8
3 Terrance Stahlman St.Clair MO 20-2.5
4 Brett Charlton Eureka MA 20-1.5
5 august bindbeutel St. Louis MO 19-4
6 Ethan Snow Columbia IL 19-3.5
7 Colt Treischmann Hazelwood MO 19-2.75
8 Jay Talton West Plains MO 18-5.75
9 Rashaad Chatman St. Charles MO 18-0.5
10 Brandon Gilmore Fenton MO 17-10.25
11 Collin Crane Columbia MO 17-9.75
12 Dillon Wagoner Lebanon MO 16-9.25
13 Ian McElroy Kansas City MO 16-5.25
Girls Pole Vault
======================================================
Pl Name Team Mark
======================================================
1 Shaelyn Opichka De Pere WI 10-11.75
2 Lexi Heim Columbia MO 10-0
3 Elleigh Spragg Rogersville MO 9-6.75
4 Jordan Banker Columbia MO 9-6.75
5 Kelby Painter Monroe City MO 8-6.75
6 CeCe Givens Branson MO 8-6.75
7 Megan Holbrook St. Louis MO 8-0.5
8 Renee Rhodes Blue Springs MO 7-6.5
Boys High Jump
======================================================
Pl Name Team Mark
======================================================
1 Chase Riley Caulfield MO 6-3.5
2 Ethan Snow Columbia IL 5-11.5
3 Jay Talton West Plains MO 5-9.75
4 Brandon Gilmore Fenton MO 5-7.75
Boys Shot Put
======================================================
Pl Name Team Mark
======================================================
1 Patrick Kunza Wentzville MO 47-10.75
2 Zack Gregory Lake St. Louis 44-10.75
3 Jay Stanley Maysville KY 44-9.5
4 Trace Henault Tecumseh KS 44-1.5
5 Sam WILLIAMS FREEBURG MO 43-1
6 Noah Friend West Plains MO 39-1.75
7 Arran McKinney Westphalia MO 37-9.5
8 Matt Harris West Plains MO 32-9.75
Girls Triple Jump
======================================================
Pl Name Team Mark
======================================================
1 Alicia Moellering St. Louis MO 35-3.75
2 jerrica key Columbia MO 31-6
3 Kim Hayes St. Peters MO 31-3.25
4 Bralynn Kerley Palmyra MO 29-5.5
5 Kierston Holstine Palmyra MO 28-0.75
6 Hope Sparks Dardenne Prairie MO 25-6.75
7 Madison Weiner St. Peters MO 24-9.25
Girls Shot Put
======================================================
Pl Name Team Mark
======================================================
1 sophia Rivera Brentwood MO 49-9.25
2 Kathleen Young Decatur IL 46-11
3 Tayla Schwarz Dixon IL 37-6.5
4 Allie Conry Brookville OH 33-4
5 Taya Allen Festus MO 29-10.75
6 Sabrina Gretzmacher Festus MO 26-8.25
7 Kelsey Evans Festus MO 22-5.75
8 Anna Heacock Festus MO 20-7.75
9 Andrea Kuehnlein Festus MO 19-7
Boys Triple Jump
======================================================
Pl Name Team Mark
======================================================
1 Ryan Scott St Louis MO 42-4.75
2 BRANDON HACKAMACK HANNIBAL MO 40-6.25
3 William Crutcher Rolla MO 38-9
4 Blaine Sarabia Sedalia MO 37-4
5 Dylan DeClue St. Peters MO 36-8.25
Like·Comment·Share·E-mail·7732 views
History for Missouri High School Indoor Series Meet 1
Show 2 more
|